یافته علمی جدید صدای الکساندر گراهام بل

یافته علمی جدید صدای الکساندر گراهام بل

5 / 0
[ 0 رای ]

صدای الکساندر گراهام بل دانشمندی است که با ابداع دستگاه تلفن، گوش فرا دادن به صحبت‌ های افراد رو از فرسنگ‌ ها فاصله ممکن ساخت. علاوه بر تلفن، او ابداعات دیگری در زمینه‌ ی ضبط صدا و مکالمه دارد که در نوع خود بی‌نظیر و شایان توجه است. علی‌ رغم هدیه کردن ابزارهای ضبط و انتقال صوت، تاکنون صدایی از او نشنیده بودیم که خوشبختانه با تلاش محققان موسسه‌ ی اسمیتسونیان در موزه‌ ی ملی تاریخ امریکا و همکاری با کتابخانه‌ی کنگره و کتابخانه‌ ی ملی لارنس برکلی متخصصان توانسته‌ اند صدای الکساندر گراهام بل رو شناسایی و تشخیص دهند.

صدای الکساندر گراهام بل

صدای الکساندر گراهام بل

در لابراتوار ولتا (Volta) ضبط شده است

با توجه به قراین و شواهد این اصوات را می‌توان صداهای اولیه‌ ی ضبط شده پنداشت. محققان پس از کشف یادداشت‌ های مربوط به صدای ضبط شده که توسط گراهام بل امضاء و تاریخ ۱۵ آوریل ۱۸۸۵ میلادی (مطابق با ۲۶ فروردین ۱۲۶۴ شمسی) خورده است، به این کشف تاریخی نائل آمدند. صحت تطابق متن و صدا تایید شده و هر دوی آن‌ها مربوط به ۱۲۸ سال پیش است. در این صدای ضبط شده‌ ۴ دقیقه‌ای، گراهام بل اطلاعات مربوط به آمار و اعدادی را با صدای بلند می‌خواند و در انتها می‌گوید

«شاهدان گواهی می‌کنند که صدای ضبط شده‌ی اینجانب، الکساندر گراهام بل رو شنیده‌اند».

کارشناسان برای دست‌ یابی به این صوت قدیمی از تکنیک نوری غیر تهاجمی بهره برده‌اند که ۱۰ سالی است وقت صرف آماده‌سازی و توسعه‌ی آن شده. این گروه همچنین مشغول کار بر روی سایر صداهای ضبط شده‌ی این لابراتوار هستند و امیدوار به یافتن شواهد تازه‌ ای پیرامون یافته‌ ای ارزشمند این دانشمند بزرگ می‌باشند.

خب دوستان گلم درباره الکساندر گراهام بل بدانید

به انگلیسی: Alexander Graham Bell

زادهٔ ۳ مارس ۱۸۴۷ – درگذشتهٔ ۲ اوت ۱۹۲۲

ملیت: اسکاتلندی-آمریکایی

همسر: میبول گاردینر هابارد (ازدواج ۱۸۷۷–۱۹۲۲)
کودکان: السی بِل، مارین هابارد بِل، ادوارد بِل، رابرت بِل

اختراع تلفن از مشهورترین مخترعات اوست

مخترع فلزیاب

مخترع خرپای سه بعدی

مخترع فضا کار

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.